Před zákrokem

Jako před každým jiným estetickým zákrokem, i v případě Foxy Eyes je potřebná důkladná konzultace s plastickým chirurgem. Na základě rozhovoru (ohledně vašich cílů a očekávání) a prohlídky (elasticita kůže, množství kolagenu, tuku, svalové hmoty …) chirurg rozhodne, zda jste pro zákrok vhodným kandidátem. Zhodnotí vaši anamnézu (zákrok není vhodný v případě probíhající infekce či zánětu v oblasti oka, při závažných očních onemocněních, poruchách srážlivosti krve či tendenci k tvorbě keloidních jizev) a stav oční oblasti (vhodný kandidát je ten, kdo má pokleslé vnější oční koutky s nadbytkem kůže či tuku a netrpí přitom žádnými závažnými zdravotními problémy, které by mohly zvyšovat riziko vzniku komplikací po zákroku).

Foxy Eyes - zákrok

Pokud jste vhodnými kandidáty, chirurg dále také rozhodne o tom, jaká metoda spánkového liftingu bude ve vašem případě nejlepší. Podle stavu pokožky, polohy očí a obočí, věku, a hlavně množství podkožního tuku vybere buď zákrok pomocí výplní kyselinou hyaluronovou, nebo pomocí PDO nití (popřípadě kombinace). Nitě v případě malého množství podkožního tuku doporučeny nejsou.

Ať už bude podoba zákroku jakákoli, chirurg vám možná doporučí před samotným zákrokem také aplikaci botulotoxinu. Díky tomu bude mít plastika Foxy Eyes lepší výsledky a její efekt vydrží déle. Aplikaci botoxu je ideální podstoupit 10 dní před zákrokem.

Zákrok samotný

Samotný zákrok pak začíná lokálním znecitlivením ošetřované oblasti. Používá se pouze znecitlivující krém a úplně to stačí na to, aby byl zákrok bezbolestný.

Poté chirurg pomocí speciálních jehel začne zavádět vstřebatelné PDO nitě. Provádí to tak, že propíchne kůži těsně nad obočím a následně natahuje niť pod kůží na spáncích a čele až po vlasovou linii hlavy, a to v hloubce přibližně 3-5 mm. Počet zaváděných nití bývá individuální. Pokud jde pouze o dosažení efektu liščích očí, pak chirurg zavádí většinou 2-3 nitě nad každé oko. Pokud jde o vytažení ochablých částí obličeje a vyhlazení vrásek na spáncích a kolem očí, může být nití použito více.

Délka zákroku se odvíjí od jeho rozsahu a počtu zaváděných nití, pohybovat se může přibližně v rozmezí 20-40 minut. Efekt je díky vypnutí pokožky nitěmi okamžitý. Po několika měsících se však ještě zvýrazní – PDO nitě podporují tvorbu kolagenu a elastinu ve tkáních, což má za následek ještě lepší podporu a vypnutí pokožky. Díky nenáročnosti zákroku můžete ihned po jeho ukončení odejít domů. Délka efektu je velmi individuální. Odvíjí se od toho, jak rychle vaše tělo PDO nitě vstřebá. Většinou se pohybuje kolem několika měsíců až po 1 rok. U někoho však efekt může přetrvat 3 roky. Zákrok je možné podstupovat opakovaně.

Pooperační péče a rekonvalescence

Po zákroku není nutná téměř žádná rekonvalescence ani dodržování nějakých přísných opatření. Úplně postačí chladit ošetřovaná místa a dodržovat klidový režim alespoň po 14 dní. V případě zvýšené bolestivosti v oční oblasti, která se může objevit po odeznění účinků znecitlivujícího krému, lze na její tlumení aplikovat běžná analgetika (ale i tak to konzultujte s ošetřujícím lékařem).

Možné komplikace a rizika

Spánkový lifting je téměř bez komplikací a rizik, nicméně určité problémy se objevit mohou, jsou ale naprosto běžné. Jde zejména o drobné hematomy a otoky v oční oblasti, zarudnutí či drobná krvácení. Všechny tyto problémy ale ve velké většině případů odezní samy od sebe zhruba do 2 až 3 dnů.